GSSL 20/21 Over 30 North Division Schedule
GARDEN STATE SOCCER LEAGUE
2020/2021 SEASON
O30 NORTH DIVISION
XXX1 - WHITE EAGLES O30
XXX2 - SPORT CLUB PORT. O30
XXX3 - BOSNJAK UNITED
XXX4 - DEN OF LIONS LEGENDS
XXX5 - INTERNACIONAL FC
XXX6 - Bye
XXX7 - UKRAINIAN SITCH O30
XXX8 - HOBOKEN 1912 FC O30
XXX9 - EVOLUTION FC O30
XX10 - IRONBOUND ALUMNI
DIVISION FORMAT:
The O-30 DIVISION is divided into two DIVISIONS:
O-30 CENTRAL DIVISION
O-30 NORTH DIVISION
The O30 CENTRAL DIVISION will play a regular round robin competition
whereby all teams in that group shall play against each other
THREE TIMES.
A Champion team shall be declared for EACH division regular season.
Based on the standings as of JUNE 6, 2021, the TOP 4 teams
in each of the two divisions will advance to the
O-30 Division League Cup/Playoffs.
These games will be played in a Direct Elimination format,
to come up with the O30 Division League Cup/Playoff Champions.
OFFICIAL SCHEDULE AS OF 09/19/2020
Sunday SEPTEMBER 27, 2020
XXX2-XXX1 11:00 AM SPORT CLUB PORT. O30 - WHITE EAGLES O30
XXX4-XXX3 9:00 AM DEN OF LIONS LEGENDS - BOSNJAK UNITED
XXX6-XXX5 10:00 AM Bye - INTERNACIONAL FC
XXX7-XXX8 1:00 PM UKRAINIAN SITCH O30 - HOBOKEN 1912 FC O30
XX10-XXX9 9:00 AM IRONBOUND ALUMNI - EVOLUTION FC O30
Sunday OCTOBER 4, 2020
XXX8-XX10 10:00 AM HOBOKEN 1912 FC O30 - IRONBOUND ALUMNI
XXX3-XXX6 10:00 AM BOSNJAK UNITED - Bye
XXX5-XXX2 9:00 AM INTERNACIONAL FC - SPORT CLUB PORT. O30
XXX9-XXX7 11:00 AM EVOLUTION FC O30 - UKRAINIAN SITCH O30
XXX1-XXX4 10:00 AM WHITE EAGLES O30 - DEN OF LIONS LEGENDS
Sunday OCTOBER 11, 2020
XXX1-XXX5 12:00 PM WHITE EAGLES O30 - INTERNACIONAL FC
XX10-XXX7 9:00 AM IRONBOUND ALUMNI - UKRAINIAN SITCH O30
XXX2-XXX4 11:00 AM SPORT CLUB PORT. O30 - DEN OF LIONS LEGENDS
XXX3-XXX8 10:00 AM BOSNJAK UNITED - HOBOKEN 1912 FC O30
XXX6-XXX9 10:00 AM Bye - EVOLUTION FC O30
Sunday OCTOBER 18, 2020
XXX6-XXX1 10:00 AM Bye - WHITE EAGLES O30
XXX8-XXX2 10:00 AM HOBOKEN 1912 FC O30 - SPORT CLUB PORT. O30
XXX9-XXX3 11:00 AM EVOLUTION FC O30 - BOSNJAK UNITED
XX10-XXX4 9:00 AM IRONBOUND ALUMNI - DEN OF LIONS LEGENDS
XXX7-XXX5 1:00 PM UKRAINIAN SITCH O30 - INTERNACIONAL FC
Sunday OCTOBER 25, 2020
XXX4-XXX7 9:00 AM DEN OF LIONS LEGENDS - UKRAINIAN SITCH O30
XXX5-XXX8 9:00 AM INTERNACIONAL FC - HOBOKEN 1912 FC O30
XXX2-XXX3 11:00 AM SPORT CLUB PORT. O30 - BOSNJAK UNITED
XX10-XXX6 9:00 AM IRONBOUND ALUMNI - Bye
XXX1-XXX9 10:00 AM WHITE EAGLES O30 - EVOLUTION FC O30
Sunday NOVEMBER 1, 2020
XXX3-XX10 10:00 AM BOSNJAK UNITED - IRONBOUND ALUMNI
XXX6-XXX2 10:00 AM Bye - SPORT CLUB PORT. O30
XXX9-XXX8 11:00 AM EVOLUTION FC O30 - HOBOKEN 1912 FC O30
XXX1-XXX7 10:00 AM WHITE EAGLES O30 - UKRAINIAN SITCH O30
XXX5-XXX4 9:00 AM INTERNACIONAL FC - DEN OF LIONS LEGENDS
Sunday NOVEMBER 8, 2020
************ STATE CUP GAMES FOR TEAMS IN CUP *******
Sunday NOVEMBER 15, 2020
XX10-XXX1 9:00 AM IRONBOUND ALUMNI - WHITE EAGLES O30
XXX5-XXX3 9:00 AM INTERNACIONAL FC - BOSNJAK UNITED
XXX8-XXX6 10:00 AM HOBOKEN 1912 FC O30 - Bye
XXX2-XXX7 11:00 AM SPORT CLUB PORT. O30 - UKRAINIAN SITCH O30
XXX4-XXX9 9:00 AM DEN OF LIONS LEGENDS - EVOLUTION FC O30
Sunday NOVEMBER 22, 2020
XXX2-XXX9 11:00 AM SPORT CLUB PORT. O30 - EVOLUTION FC O30
XXX5-XX10 9:00 AM INTERNACIONAL FC - IRONBOUND ALUMNI
XXX1-XXX8 10:00 AM WHITE EAGLES O30 - HOBOKEN 1912 FC O30
XXX7-XXX3 1:00 PM UKRAINIAN SITCH O30 - BOSNJAK UNITED
XXX6-XXX4 10:00 AM Bye - DEN OF LIONS LEGENDS
Sunday NOVEMBER 25, 2020
***** THANKSGIVING WEEKEND - NO LEAGUE GAMES SCHEDULED *****
Sunday DECEMBER 6, 2020
XX10-XXX2 9:00 AM IRONBOUND ALUMNI - SPORT CLUB PORT. O30
XXX7-XXX6 1:00 PM UKRAINIAN SITCH O30 - Bye
XXX8-XXX4 10:00 AM HOBOKEN 1912 FC O30 - DEN OF LIONS LEGENDS
XXX1-XXX3 10:00 AM WHITE EAGLES O30 - BOSNJAK UNITED
XXX9-XXX5 11:00 AM EVOLUTION FC O30 - INTERNACIONAL FC
Sunday DECEMBER 13, 2020
***************** MAKE-UP GAMES *****************
----------------------- WINTER BREAK -------------------------
--------------------- SECOND HALF OF SEASON __________________
Sunday MARCH 21, 2021
XXX1 XXX2 10:00 AM WHITE EAGLES O30 - SPORT CLUB PORT. O30
XXX3 XXX4 10:00 AM BOSNJAK UNITED - DEN OF LIONS LEGENDS
XXX5 XXX6 9:00 AM INTERNACIONAL FC - Bye
XXX8 XXX7 10:00 AM HOBOKEN 1912 FC O30 - UKRAINIAN SITCH O30
XXX9 XX10 11:00 AM EVOLUTION FC O30 - IRONBOUND ALUMNI
Sunday MARCH 28, 2021
XX10 XXX8 9:00 AM IRONBOUND ALUMNI - HOBOKEN 1912 FC O30
XXX6 XXX3 10:00 AM Bye - BOSNJAK UNITED
XXX2 XXX5 11:00 AM SPORT CLUB PORT. O30 - INTERNACIONAL FC
XXX7 XXX9 1:00 PM UKRAINIAN SITCH O30 - EVOLUTION FC O30
XXX4 XXX1 9:00 AM DEN OF LIONS LEGENDS - WHITE EAGLES O30
Sunday APRIL 4, 2021
***** EASTER SUNDAY - NO GAMES SCHEDULED *****
Sunday APRIL 11, 2021
XXX1-XXX6 10:00 AM WHITE EAGLES O30 - Bye
XXX5-XXX7 9:00 AM INTERNACIONAL FC - UKRAINIAN SITCH O30
XXX4-XX10 9:00 AM DEN OF LIONS LEGENDS - IRONBOUND ALUMNI
XXX2-XXX8 11:00 AM SPORT CLUB PORT. O30 - HOBOKEN 1912 FC O30
XXX3-XXX9 10:00 AM BOSNJAK UNITED - EVOLUTION FC O30
Sunday APRIL 18, 2021
XXX5-XXX1 9:00 AM INTERNACIONAL FC - WHITE EAGLES O30
XXX7-XX10 1:00 PM UKRAINIAN SITCH O30 - IRONBOUND ALUMNI
XXX4-XXX2 9:00 AM DEN OF LIONS LEGENDS - SPORT CLUB PORT. O30
XXX8-XXX3 10:00 AM HOBOKEN 1912 FC O30 - BOSNJAK UNITED
XXX9-XXX6 11:00 AM EVOLUTION FC O30 - Bye
Sunday APRIL 25, 2021
XXX3-XXX5 10:00 AM BOSNJAK UNITED - INTERNACIONAL FC
XXX6-XXX8 10:00 AM Bye - HOBOKEN 1912 FC O30
XXX1-XX10 10:00 AM WHITE EAGLES O30 - IRONBOUND ALUMNI
XXX7-XXX2 1:00 PM UKRAINIAN SITCH O30 - SPORT CLUB PORT. O30
XXX9-XXX4 11:00 AM EVOLUTION FC O30 - DEN OF LIONS LEGENDS
Sunday MAY 2, 2021
XXX7-XXX1 1:00 PM UKRAINIAN SITCH O30 - WHITE EAGLES O30
XXX4-XXX5 9:00 AM DEN OF LIONS LEGENDS - INTERNACIONAL FC
XX10-XXX3 9:00 AM IRONBOUND ALUMNI - BOSNJAK UNITED
XXX2-XXX6 11:00 AM SPORT CLUB PORT. O30 - Bye
XXX8-XXX9 10:00 AM HOBOKEN 1912 FC O30 - EVOLUTION FC O30
Sunday MAY 9, 2021
***** MOTHERS DAY - NO GAMES SCHEDULED *****
***************** MAKE-UP GAMES *****************
Sunday MAY 16, 2021
XXX2-XX10 11:00 AM SPORT CLUB PORT. O30 - IRONBOUND ALUMNI
XXX6-XXX7 10:00 AM Bye - UKRAINIAN SITCH O30
XXX4-XXX8 9:00 AM DEN OF LIONS LEGENDS - HOBOKEN 1912 FC O30
XXX3-XXX1 10:00 AM BOSNJAK UNITED - WHITE EAGLES O30
XXX5-XXX9 9:00 AM INTERNACIONAL FC - EVOLUTION FC O30
Sunday MAY 23, 2021
XXX3-XXX7 10:00 AM BOSNJAK UNITED - UKRAINIAN SITCH O30
XXX4-XXX6 9:00 AM DEN OF LIONS LEGENDS - Bye
XX10-XXX5 9:00 AM IRONBOUND ALUMNI - INTERNACIONAL FC
XXX8-XXX1 10:00 AM HOBOKEN 1912 FC O30 - WHITE EAGLES O30
XXX9-XXX2 11:00 AM EVOLUTION FC O30 - SPORT CLUB PORT. O30
Sunday MAY 30, 2021
***** MEMORIAL DAY WEEKEND - NO GAMES SCHEDULED *****
***************** MAKE-UP GAMES *****************
Sunday JUNE 6, 2021
***** LAST DAY TO ACCUMULATE POINTS FOR LEAGUE CUP *****
XXX7-XXX4 1:00 PM UKRAINIAN SITCH O30 - DEN OF LIONS LEGENDS
XXX8-XXX5 12:00 PM HOBOKEN 1912 FC O30 - INTERNACIONAL FC
XXX3-XXX2 10:00 AM BOSNJAK UNITED - SPORT CLUB PORT. O30
XXX6-XX10 10:00 AM Bye - IRONBOUND ALUMNI
XXX9-XXX1 11:00 AM EVOLUTION FC O30 - WHITE EAGLES O30
Sunday JUNE 13, 2021
***** OVER-30 DIVISION LEAGUE CUP/PLAYOFFS QUARTERFINALS *****
Only the top 4 teams from the O30 CENTRAL and the top 4 teams
form the O30 NORTH divisions shall participate
based on the standings as of JUNE 6, 2021
Sunday JUNE 20, 2021
***** DIVISION LEAGUE CUP/PLAYOFFS SEMIFINALS ***********
Sunday JUNE 27, 2021
***** DIVISION LEAGUE CUP/PLAYOFFS FINAL ***********
***** LAST DAY TO COMPLETE REGULAR SEASON GAMES *****
ALL passes MUST be returned to the League after this date
NOTES:
1) ALL SCHEDULES READ: HOME TEAM first - VISITING TEAM second
2) IN CASE OF STATE OR NATIONAL CUP GAMES INVOLVING ONE OF THE TEAMS
ON THE SAME DAY AS A LEAGUE GAME, THE LEAGUE GAME SHALL BE POSTPONED
3) ALL MAKE-UP GAMES MUST BE PLAYED WITHIN 3 WEEKS FROM THE CANCELLED
DATE. CALL YOUR DIVISION COORDINATOR.
2020/2021 SEASON
O30 NORTH DIVISION
XXX1 - WHITE EAGLES O30
XXX2 - SPORT CLUB PORT. O30
XXX3 - BOSNJAK UNITED
XXX4 - DEN OF LIONS LEGENDS
XXX5 - INTERNACIONAL FC
XXX6 - Bye
XXX7 - UKRAINIAN SITCH O30
XXX8 - HOBOKEN 1912 FC O30
XXX9 - EVOLUTION FC O30
XX10 - IRONBOUND ALUMNI
DIVISION FORMAT:
The O-30 DIVISION is divided into two DIVISIONS:
O-30 CENTRAL DIVISION
O-30 NORTH DIVISION
The O30 CENTRAL DIVISION will play a regular round robin competition
whereby all teams in that group shall play against each other
THREE TIMES.
A Champion team shall be declared for EACH division regular season.
Based on the standings as of JUNE 6, 2021, the TOP 4 teams
in each of the two divisions will advance to the
O-30 Division League Cup/Playoffs.
These games will be played in a Direct Elimination format,
to come up with the O30 Division League Cup/Playoff Champions.
OFFICIAL SCHEDULE AS OF 09/19/2020
Sunday SEPTEMBER 27, 2020
XXX2-XXX1 11:00 AM SPORT CLUB PORT. O30 - WHITE EAGLES O30
XXX4-XXX3 9:00 AM DEN OF LIONS LEGENDS - BOSNJAK UNITED
XXX6-XXX5 10:00 AM Bye - INTERNACIONAL FC
XXX7-XXX8 1:00 PM UKRAINIAN SITCH O30 - HOBOKEN 1912 FC O30
XX10-XXX9 9:00 AM IRONBOUND ALUMNI - EVOLUTION FC O30
Sunday OCTOBER 4, 2020
XXX8-XX10 10:00 AM HOBOKEN 1912 FC O30 - IRONBOUND ALUMNI
XXX3-XXX6 10:00 AM BOSNJAK UNITED - Bye
XXX5-XXX2 9:00 AM INTERNACIONAL FC - SPORT CLUB PORT. O30
XXX9-XXX7 11:00 AM EVOLUTION FC O30 - UKRAINIAN SITCH O30
XXX1-XXX4 10:00 AM WHITE EAGLES O30 - DEN OF LIONS LEGENDS
Sunday OCTOBER 11, 2020
XXX1-XXX5 12:00 PM WHITE EAGLES O30 - INTERNACIONAL FC
XX10-XXX7 9:00 AM IRONBOUND ALUMNI - UKRAINIAN SITCH O30
XXX2-XXX4 11:00 AM SPORT CLUB PORT. O30 - DEN OF LIONS LEGENDS
XXX3-XXX8 10:00 AM BOSNJAK UNITED - HOBOKEN 1912 FC O30
XXX6-XXX9 10:00 AM Bye - EVOLUTION FC O30
Sunday OCTOBER 18, 2020
XXX6-XXX1 10:00 AM Bye - WHITE EAGLES O30
XXX8-XXX2 10:00 AM HOBOKEN 1912 FC O30 - SPORT CLUB PORT. O30
XXX9-XXX3 11:00 AM EVOLUTION FC O30 - BOSNJAK UNITED
XX10-XXX4 9:00 AM IRONBOUND ALUMNI - DEN OF LIONS LEGENDS
XXX7-XXX5 1:00 PM UKRAINIAN SITCH O30 - INTERNACIONAL FC
Sunday OCTOBER 25, 2020
XXX4-XXX7 9:00 AM DEN OF LIONS LEGENDS - UKRAINIAN SITCH O30
XXX5-XXX8 9:00 AM INTERNACIONAL FC - HOBOKEN 1912 FC O30
XXX2-XXX3 11:00 AM SPORT CLUB PORT. O30 - BOSNJAK UNITED
XX10-XXX6 9:00 AM IRONBOUND ALUMNI - Bye
XXX1-XXX9 10:00 AM WHITE EAGLES O30 - EVOLUTION FC O30
Sunday NOVEMBER 1, 2020
XXX3-XX10 10:00 AM BOSNJAK UNITED - IRONBOUND ALUMNI
XXX6-XXX2 10:00 AM Bye - SPORT CLUB PORT. O30
XXX9-XXX8 11:00 AM EVOLUTION FC O30 - HOBOKEN 1912 FC O30
XXX1-XXX7 10:00 AM WHITE EAGLES O30 - UKRAINIAN SITCH O30
XXX5-XXX4 9:00 AM INTERNACIONAL FC - DEN OF LIONS LEGENDS
Sunday NOVEMBER 8, 2020
************ STATE CUP GAMES FOR TEAMS IN CUP *******
Sunday NOVEMBER 15, 2020
XX10-XXX1 9:00 AM IRONBOUND ALUMNI - WHITE EAGLES O30
XXX5-XXX3 9:00 AM INTERNACIONAL FC - BOSNJAK UNITED
XXX8-XXX6 10:00 AM HOBOKEN 1912 FC O30 - Bye
XXX2-XXX7 11:00 AM SPORT CLUB PORT. O30 - UKRAINIAN SITCH O30
XXX4-XXX9 9:00 AM DEN OF LIONS LEGENDS - EVOLUTION FC O30
Sunday NOVEMBER 22, 2020
XXX2-XXX9 11:00 AM SPORT CLUB PORT. O30 - EVOLUTION FC O30
XXX5-XX10 9:00 AM INTERNACIONAL FC - IRONBOUND ALUMNI
XXX1-XXX8 10:00 AM WHITE EAGLES O30 - HOBOKEN 1912 FC O30
XXX7-XXX3 1:00 PM UKRAINIAN SITCH O30 - BOSNJAK UNITED
XXX6-XXX4 10:00 AM Bye - DEN OF LIONS LEGENDS
Sunday NOVEMBER 25, 2020
***** THANKSGIVING WEEKEND - NO LEAGUE GAMES SCHEDULED *****
Sunday DECEMBER 6, 2020
XX10-XXX2 9:00 AM IRONBOUND ALUMNI - SPORT CLUB PORT. O30
XXX7-XXX6 1:00 PM UKRAINIAN SITCH O30 - Bye
XXX8-XXX4 10:00 AM HOBOKEN 1912 FC O30 - DEN OF LIONS LEGENDS
XXX1-XXX3 10:00 AM WHITE EAGLES O30 - BOSNJAK UNITED
XXX9-XXX5 11:00 AM EVOLUTION FC O30 - INTERNACIONAL FC
Sunday DECEMBER 13, 2020
***************** MAKE-UP GAMES *****************
----------------------- WINTER BREAK -------------------------
--------------------- SECOND HALF OF SEASON __________________
Sunday MARCH 21, 2021
XXX1 XXX2 10:00 AM WHITE EAGLES O30 - SPORT CLUB PORT. O30
XXX3 XXX4 10:00 AM BOSNJAK UNITED - DEN OF LIONS LEGENDS
XXX5 XXX6 9:00 AM INTERNACIONAL FC - Bye
XXX8 XXX7 10:00 AM HOBOKEN 1912 FC O30 - UKRAINIAN SITCH O30
XXX9 XX10 11:00 AM EVOLUTION FC O30 - IRONBOUND ALUMNI
Sunday MARCH 28, 2021
XX10 XXX8 9:00 AM IRONBOUND ALUMNI - HOBOKEN 1912 FC O30
XXX6 XXX3 10:00 AM Bye - BOSNJAK UNITED
XXX2 XXX5 11:00 AM SPORT CLUB PORT. O30 - INTERNACIONAL FC
XXX7 XXX9 1:00 PM UKRAINIAN SITCH O30 - EVOLUTION FC O30
XXX4 XXX1 9:00 AM DEN OF LIONS LEGENDS - WHITE EAGLES O30
Sunday APRIL 4, 2021
***** EASTER SUNDAY - NO GAMES SCHEDULED *****
Sunday APRIL 11, 2021
XXX1-XXX6 10:00 AM WHITE EAGLES O30 - Bye
XXX5-XXX7 9:00 AM INTERNACIONAL FC - UKRAINIAN SITCH O30
XXX4-XX10 9:00 AM DEN OF LIONS LEGENDS - IRONBOUND ALUMNI
XXX2-XXX8 11:00 AM SPORT CLUB PORT. O30 - HOBOKEN 1912 FC O30
XXX3-XXX9 10:00 AM BOSNJAK UNITED - EVOLUTION FC O30
Sunday APRIL 18, 2021
XXX5-XXX1 9:00 AM INTERNACIONAL FC - WHITE EAGLES O30
XXX7-XX10 1:00 PM UKRAINIAN SITCH O30 - IRONBOUND ALUMNI
XXX4-XXX2 9:00 AM DEN OF LIONS LEGENDS - SPORT CLUB PORT. O30
XXX8-XXX3 10:00 AM HOBOKEN 1912 FC O30 - BOSNJAK UNITED
XXX9-XXX6 11:00 AM EVOLUTION FC O30 - Bye
Sunday APRIL 25, 2021
XXX3-XXX5 10:00 AM BOSNJAK UNITED - INTERNACIONAL FC
XXX6-XXX8 10:00 AM Bye - HOBOKEN 1912 FC O30
XXX1-XX10 10:00 AM WHITE EAGLES O30 - IRONBOUND ALUMNI
XXX7-XXX2 1:00 PM UKRAINIAN SITCH O30 - SPORT CLUB PORT. O30
XXX9-XXX4 11:00 AM EVOLUTION FC O30 - DEN OF LIONS LEGENDS
Sunday MAY 2, 2021
XXX7-XXX1 1:00 PM UKRAINIAN SITCH O30 - WHITE EAGLES O30
XXX4-XXX5 9:00 AM DEN OF LIONS LEGENDS - INTERNACIONAL FC
XX10-XXX3 9:00 AM IRONBOUND ALUMNI - BOSNJAK UNITED
XXX2-XXX6 11:00 AM SPORT CLUB PORT. O30 - Bye
XXX8-XXX9 10:00 AM HOBOKEN 1912 FC O30 - EVOLUTION FC O30
Sunday MAY 9, 2021
***** MOTHERS DAY - NO GAMES SCHEDULED *****
***************** MAKE-UP GAMES *****************
Sunday MAY 16, 2021
XXX2-XX10 11:00 AM SPORT CLUB PORT. O30 - IRONBOUND ALUMNI
XXX6-XXX7 10:00 AM Bye - UKRAINIAN SITCH O30
XXX4-XXX8 9:00 AM DEN OF LIONS LEGENDS - HOBOKEN 1912 FC O30
XXX3-XXX1 10:00 AM BOSNJAK UNITED - WHITE EAGLES O30
XXX5-XXX9 9:00 AM INTERNACIONAL FC - EVOLUTION FC O30
Sunday MAY 23, 2021
XXX3-XXX7 10:00 AM BOSNJAK UNITED - UKRAINIAN SITCH O30
XXX4-XXX6 9:00 AM DEN OF LIONS LEGENDS - Bye
XX10-XXX5 9:00 AM IRONBOUND ALUMNI - INTERNACIONAL FC
XXX8-XXX1 10:00 AM HOBOKEN 1912 FC O30 - WHITE EAGLES O30
XXX9-XXX2 11:00 AM EVOLUTION FC O30 - SPORT CLUB PORT. O30
Sunday MAY 30, 2021
***** MEMORIAL DAY WEEKEND - NO GAMES SCHEDULED *****
***************** MAKE-UP GAMES *****************
Sunday JUNE 6, 2021
***** LAST DAY TO ACCUMULATE POINTS FOR LEAGUE CUP *****
XXX7-XXX4 1:00 PM UKRAINIAN SITCH O30 - DEN OF LIONS LEGENDS
XXX8-XXX5 12:00 PM HOBOKEN 1912 FC O30 - INTERNACIONAL FC
XXX3-XXX2 10:00 AM BOSNJAK UNITED - SPORT CLUB PORT. O30
XXX6-XX10 10:00 AM Bye - IRONBOUND ALUMNI
XXX9-XXX1 11:00 AM EVOLUTION FC O30 - WHITE EAGLES O30
Sunday JUNE 13, 2021
***** OVER-30 DIVISION LEAGUE CUP/PLAYOFFS QUARTERFINALS *****
Only the top 4 teams from the O30 CENTRAL and the top 4 teams
form the O30 NORTH divisions shall participate
based on the standings as of JUNE 6, 2021
Sunday JUNE 20, 2021
***** DIVISION LEAGUE CUP/PLAYOFFS SEMIFINALS ***********
Sunday JUNE 27, 2021
***** DIVISION LEAGUE CUP/PLAYOFFS FINAL ***********
***** LAST DAY TO COMPLETE REGULAR SEASON GAMES *****
ALL passes MUST be returned to the League after this date
NOTES:
1) ALL SCHEDULES READ: HOME TEAM first - VISITING TEAM second
2) IN CASE OF STATE OR NATIONAL CUP GAMES INVOLVING ONE OF THE TEAMS
ON THE SAME DAY AS A LEAGUE GAME, THE LEAGUE GAME SHALL BE POSTPONED
3) ALL MAKE-UP GAMES MUST BE PLAYED WITHIN 3 WEEKS FROM THE CANCELLED
DATE. CALL YOUR DIVISION COORDINATOR.